Avion Medical Sp. z o.o.Avion Medical Sp. z o.o.Avion Medical Sp. z o.o.Avion Medical Sp. z o.o.Avion Medical Sp. z o.o.
O firmie

Firma Avion Medical Sp. z o.o. istnieje na rynku produkcji sprzętu medycznego od 1992r. Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości sprzętu medycznego jednorazowego użytku. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment sprzętu do terapii tlenowej i inhalacyjnej, między innymi: maski, cewniki do podawania tlenu (okulary tlenowe), nebulizatory, dreny tlenowe, oraz dwuramienne i współosiowe obwody oddechowe w różnych długościach i konfiguracjach.

Od 1995 roku nasze wyroby, dzięki podjęciu współpracy z firmą Trident Medical International (obecnie Trident Sales Corporation), obecne są na niemal wszystkich kontynentach. Trafiają do Klientów w Europie, Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Ameryce Południowej, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

W październiku 1999 roku firma otrzymała certyfikat EN ISO 9001 / EN 46001, stanowiący zwieńczenie prac nad wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością. W roku 2003 nastąpiła zmiana zakresu certyfikacji na EN ISO 13485, a od roku 2006 firma posiada również Certyfikat zgodności WE.

Od roku 2008 nowym właścicielem Avion Medical Sp. z o.o. została firma Medline Sooner Aquisitions Inc., z siedzibą w Illinois, Stany Zjednoczone.